Aksident i rëndë në Mal të Zi/Autobusi del nga rruga, 3 viktima e 17 të plagosur (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Cetinja-Budva, ku humbën jetën 3 persona dhe 17 të tjerë mbetën të plagosur për shkak se autobusi doli nga rruga.

Sipas informacioneve të para nga Drejtoria e Policisë raportohen se kanë humbur jetën tre persona, por mjekët deri më tani kanë konfirmuar vetëm vdekjen e dy pasagjerëve.

Në autobus ndodheshin 35 pasagjerë, shoferi u ndalua dhe u dërgua në polici, raportojnë mediat e huaja.

Shoferi ka deklaruar se humbja e kontrollit të autobusit ndodhi për shkak se atij i kishte vazhduar një dhimbje e fortë pas koke.

Në vendin e aksidentit janë dërguar të gjitha forcat policore në dispozicion nga Budva dhe Cetinja dhe 6 autoambulanca.

Hetimet për këtë ngjarje janë në proçes e sipër.

Të fundit

“Do luftoj për emrin tim”/ Trump del sot para Gjykatës, ja me çfarë akuzash do përballet

Ish-presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se do të dalë sot në gjykatë në fillim të një gjyqi për mashtrim...

Shtatë ushqime të dëmshme për mëlçinë që duhet të largoni nga dieta juaj

Mëlçia është një nga organet thelbësore për funksionimin e duhur të trupit tonë. Është përgjegjëse për largimin e toksinave, nxit tretjen e ushqimit të...

U aksidentua për vdekje nga makineria e mishit/Flet shoqja e Lubjanës,ja pse iku në Greqi

Tronditëse ishte vdekja e Lubjana Baçevanit, shqiptares që humbi jetën në vendin e punës në Greqi, ku u aksidentua për vdekje nga makineria e...

Arsyet e tallavasë me “dosjet” e SPAK

Nga Ylli Pata Para disa ditësh, Roberto Saviano, shkrimtari dhe gazetari i njohur italian, trajtoi në emsionin e tij, një temë që e zbërtheu në...

Laert Haxhiu donte të eliminonte prokuroret, reagon Taulant Balla: Qeni që leh, s’të ha!

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka folur pas takimit në KLP, ku u diskutua për mbrojtjen e prokurorëve, pas dëshmisë së të penduarit të...

Lajme të tjera

Web TV