Kuzhinieri i Princeshës Diana zbulon gatimin që ajo hante dy herë në javë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Princeshës Diana e pëlqente ushqimin e mirë nga bota dhe ajo kërkonte vazhdimisht të gatuhej nëse ishte duke darkuar në Pallatin Buckingham, në një restorant spektakolar apo në turne mbretërore. Sigurisht, kur qëndronte në shtëpi ajo preferonte ushqime më të thjeshta dhe më të shëndetshme.

Zakonet e të ngrënit të Princeshës Diana

Shefi mbretëror Darren McGrady ka zbuluar në kanalin e tij në YouTube  drekat apo darkat e shijshme që Princesha Diana hante dy ose tre herë në javë.

“Kur punoja për Princeshën Diana, ajo ishte një mbrojtëse e 119 organizatave të ndryshme bamirësie, ajo shkonte në palestër tri herë në javë duke kërkuar të ishte më e mira në gjithçka që bënte”, përshkruan Darren McGrady.

“Ajo e kapërceu buliminën dhe më tha: Darren, kujdesu për të gjitha yndyrat, unë do të kujdesem për karbohidratet në palestër”, vazhdon shefi i kuzhinës.

Darren shpjegoi se stili i tij i gatimit ndryshoi pas bashkëpunimit të tij me Princeshën e Uellsit. Lërini jashtë “kremrat e rëndë dhe salcat e pasura”. Në vend të kësaj ai përfshinte ushqim të shëndetshëm.

“Dhe specat e mbushur ishin një nga pjatat e saj të preferuara. Ajo e hante dy ose tre herë në javë, u zbuloi ajo fansave mbretërorë.

Princesha Diana preferonte gatimet vegjetariane sesa ato me mish, ndaj specat e mbushur ishin perfekt për të si dhe patëllxhanët e mbushur./I.S 

 

Të fundit

E vogla e saj feston 1-vjetorin/Sara Hoxha:Kur të rritesh ëndrrat e tua ndiqi në Shqipëri

Vajza e Sara Hoxhës dhe Ledian Liços, Ruya feston sot 1-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për vajzën...

Anglia jep lajmin e mirë për shqiptarët (Vendimi)

Paga minimale e Britanisë do të rritet në 12,67 euro në orë, konfirmoi ministri i Financave Jeremy Hunt të hënën në konferencën vjetore të...

Lajm i MIRË për shqiptarët/ Ambasada gjermane: Nga 1 Janari ata që kanë pasaportë…

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se të gjithë ata që posedojnë pasaporta të Kosovës, duke filluar nga 1 janari mund të udhëtojnë...

“Do luftoj për emrin tim”/ Trump del sot para Gjykatës, ja me çfarë akuzash do përballet

Ish-presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se do të dalë sot në gjykatë në fillim të një gjyqi për mashtrim civil, në të cilin do...

Shtatë ushqime të dëmshme për mëlçinë që duhet të largoni nga dieta juaj

Mëlçia është një nga organet thelbësore për funksionimin e duhur të trupit tonë. Është përgjegjëse për largimin e toksinave, nxit tretjen e ushqimit të...

Lajme të tjera

Web TV