Kabrioleti i princeshë Dianës do të shitet për gjysmën e çmimit real

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Audi cabriolet i princeshës Diana, do të shkojë për herë të tretë në ankand pasi dështoi të shitej dy herët e para dhe pritet të shitet me gjysmën e vlerës së tij.

Makina e cila u shpall më fotografuara e verës së 1994, u përdor më vonë dhe nga mbreti dhe djemtë e saj Princi William dhe Princ Harry.

Ajo i’u dhurua princeshë Dianës nga Dovercourt Audi of St. John’s Wood dhe e përdori nga marsi-korrik.


Makina shkaktoi shumë polemika atë kohë pasi shumë menduan se kabrioleti i krijuar nga kompania gjermane nuk ishte e përshtatshme për një mbretëror.

Automjeti 2.4L 1994 Audi 80 kabriolet pritet të shitet për 35000-40000 paund, një ulje drastike e çmimit që nga hera e fundit kur doli në shitje.

Në 2017 pasi u vlerësua në 60000 paund deri në 80000 paund nuk arriti të siguronte asnjë blerës.

Gjithashtu nuk arriti të shitej as më 19 maj të 2018 makina doli në ankand me çmimin 62000 paund./Fjala.al


Të fundit

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

EMRAT/ Me pistoletë dhe kokainë në makinë, prangosen dy persona në Tiranë

Me armë zjarri pistoletë dhe kokainë, në automjet, kapen në flagrancë dhe vihen në pranga 2 shtetas. Sekuestrohen arma e zjarrit pistoletë, krehri me municion...

Vlera e koeficientit të pagave për vitin 2023/ Ku renditet Shqipëria

Vlera e koeficientit të pagave për vitin 2023 do të jetë 105 euro. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë mbledhjes së Qeverisë më...

Pse për numerologët dita e nesërme është kaq fatsjellëse, ja çfarë duhet të bëni

Që nga 22 janari, të gjithë planetët po lëvizin drejtpërdrejt (pra, asnjëri prej tyre nuk është në prapavijër), dhe me hyrjen në muajin shkurt,...

Lajme të tjera

Web TV