Mbyllet fushata e monitorimit nga ajri 2023/ Balla: Rezultate të shumta…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka zhvilluar yalik me efektivët italianë të Guardia di Finanza dhe ekipin tonë drejtues të Departamentit të Sigurisë Publike në Policinë e Shtetit, për monitorimin me helikopter të territorit.

Balla falenderoi të gjithë efektivët e Guardia di Finanz për 63 misione fluturimi nga veriu në jug me rezultate të shumta të arritura.

“Në emër të qeverisë shqiptare dua të shpreh mirënjohjen time për të gjithë efektivët e Guardia di Finanza për angazhimin e tyre të vazhdueshëm në mbështetje të policisë dhe në favor të popullatës shqiptare. Sot jemi këtu në Rinas me rastin e largimit tuaj në përfundim të Fushatës së Monitorimit nga ajri e cila numëroi 185 orë fluturim, 63 misione fluturimi nga veriu në jug me rezultate të shumta të arritura.”, tha ai./ S.M

Të fundit

Me grua dhe dashnore, babai i Laert Haxhiut: Vajzat e reja duan djem me emër

Babai i Laert Haxhiut, Qamil Haxhiu ka folur ditën e sotme në lidhje me akuzat që rëndojnë mbi djalin...

Transfertat kombëtare në Euro, në rritje të fortë për këtë vit

Transfertat e brendshme bankare në monedhën Euro janë në rritje të fortë për këtë vit. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, për tetë muajt...

Viti akademik nis me probleme/ Berisha: Qiratë dhe çmimet po e bëjnë një mollë të ndaluar

Ish-kryeministri Sali Berisha renditi problemet me të cilat përballen studentët dhe pedagogët në këtë nisje të vitit të ri akademik. "Dita e parë e hapjes...

Sa e rrallë është ngjyra juaj e syve?

Të gjitha ngjyrat e syve janë të bukura në aspektin e tyre. Njerëzit mund të “përhumben” me orë të tëra në magjinë e syve....

Zbuluan vaksinën kundër COVID-19/Nderohen me çmimin Nobel në Mjekësi, Kariko dhe Weissman

Çmimin Nobel në Mjekësi e morën sot hungarezja, Katalin Kariko dhe amerikani, Drew Weissman për vaksinën mRNA. Katalin Kariko dhe Drew Weissman bënë zbulime në...

Lajme të tjera

Web TV