“Ja si mund të fitojmë Bashkinë e Kukësit”/ Deputeti demokrat tregon “recetën”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti demokrat, Flamur Hoxha, shprehet se opozita mund të fitojë bashkinë e Kukësit në zgjedhjet e pjesshme të 24 shtatorit.

Emri Vata mbështetet nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”, por edhe nga Grupi Parlamentar demokrat, i cili zhvilloi dje mbledhjen e radhës pikërisht në Kukës, duke dhënë mesazhin që janë të bashkuar, edhe pse Lulzim Basha me partinë që drejton nuk iu bashkua këtij momenti.

“Ne mund të fitojmë Bashkinë e Kukësit vetëm duke qenë të bashkuar. Kush mendon ndryshe, mendoj se i shërben jo aq sa duhet detyrës, jo si misionar apo përfaqësues politik por edhe si qytetar që do familjen dinjetitin, do punësimin ekonominë, do të luftojë korrupsionin dhe qeverisjen pa moral”, u shpreh Hoxha 

Ai ka kërkuar që deputetët demokratë të fokusohen në Kukës, pasi kështu kemi mundësinë të fitojmë bashkinë e dytë në këtë qark.

Ajo që do të na bëjë ne ti thërrasim mendjes me fitimin e Bashkisë Kukës është se ne vetëm bashkë mund t’ja dalim.

Kush mendon ndryshe, mendoj se i shërben jo aq sa duhet detyrës, jo si misionar apo përfaqësues politik por edhe si qytetar që do familjen dinjetitin, do punësimin ekonominë, do të luftojë korrupsionin dhe qeverisjen pa moral.

Vetëm puna e rrëzon rilindjen mund të arrijmë shumë shpjetë për të qënë forcë qeverisëse për ta çuar Shqipërinë në Europë.

Duhet ti tregojmë rilindjes që pas 2013 që erdhi në pushtet me krimin, me korrupsionin, me blerjen e votës, dhe ne mendojmë se sado të ketë efekt kjo shit-blerje nuk duhet të cënojnë dinjitetin sepse bëhet fjalë për dinjitet.

Ndjehem mirë që edhe kandidatët që ishin pjesë e garës së primareve janë bashkë dhe po e mbështesin për të qënë fitues”, tha ai./   S.M

Të fundit

Putin urdhëron zmadhimin e ushtrisë ruse me 170 mijë ushtarë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka urdhëruar ushtrinë ruse të premten ta rrisë sasinë e trupave duke i...

Pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij, shkon në 3 numri i të arrestuarve

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person të tretë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë (29 nëntor) në...

Avokatja‘ skanon’ Reformën në Drejtësi: Jemi më keq se në 2016-n

Reforma në drejtësi dhe ecuritë e saj këto 7 vite ishte tema ku juristja Adriana Kalaja gjatë një interviste televizive u shpreh se kjo...

Një tjetër epidemi po kërcënon botën/ Virusi që u shfaq në Kinë po përhapet me shpejtësi

Autoritetet në Kinë, Evropë dhe Amerikë janë në gatishmëri pasi rastet e pneumonisë misterioze po rriten me shpejtësi, me shumë pacientë, kryesisht fëmijë dhe...

Inskenoi vrasjen e bashkëshortes, këshilltari i ish-presidentit Pacolli pranon fajin

Naim Murseli ka marrë përsipër përgjegjësinë dhe fajin për porositjen e vrasjes së bashkëshortes së tij. Sipas mediave kosovare, këshilltari i ish-presidentit Pacolli, ka treguar...

Lajme të tjera

Web TV