Deputetët e PD-së me pankarta në duar, çfarë po ndodh në Kuvend?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputetë të Partisë Demokratike janë shfaqur sot me pankarta në Kuvend, në të cilat shkruhet: “Nuk duam parlament monist”, “Vrasësi i demokracisë”, “Demokracia vendoset me zgjedhje”.

Deputetët e opozitës kanë bllokuar foltoren ndërkohë socialistët po votojnë me vrap projektligjet që janë në rend dite.  Ndërkohë opozita po përdor edhe zhurmues në sallë.

Pak minuta pas nisjes së seancës deputetët e Bashës janë larguar nga salla./O.S

Të fundit

Teknologjia e shëndetit/ Inteligjenca Artificiale do vizitojë njëlloj si një mjekët

Inteligjenca Artificiale do t’ju vizitojë njëlloj si një mjek. Inteligjenca Artificiale është shumë premtuese në kujdesin shëndetësor. Por ajo...

“Do e gjej forcën në dhimbje”, çfarë shkruante në rrjetet sociale efektivja që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pasditen e së premtes, ku 21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në Kamëz i dha fund jetës...

Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak e njohur për publikun e...

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje...

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë për zengjinë, -thoshte sekseri. Ai paguante...

Lajme të tjera

Web TV