Qëllohet me plumba ambasada e SHBA-së

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndaj ndërtesës së ambasadës të SHBA-së në Bejrut është hapur zjarr nga persona ende të pa identifikuar. Sipas lajmeve në median e Libanit, një sulm i armatosur është kryer ndaj ndërtesës së ambasadës amerikane në Bejrut, e cila ndodhet në veri të kryeqytetit.

Si pasojë e zjarrit të hapur nga jashtë, disa plumba goditën derën kryesore të ndërtesës dhe automjetet që ndodheshin në parking përpara.

Deri më tani nuk bëhet e ditur se me çfarë lloj arme është kryer sulmi dhe nëse ka apo jo humbje jete ose të plagosur.

Ndërkohë, nga ambasada nuk është bërë ende ndonjë deklaratë lidhur me sulmin. Thuhet se ngjarja ka përkuar me 39-vjetorin e sulmit të kryer me autobombë ndaj ndërtesës së ambasadës së SHBA-së më 20 shtator të vitit 1984.

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV