Mediat e huaja “jehonë” Ermonela Jahos, sopranoja luan në veprën e njohur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare, Ermonela Jaho luan në “La rondine” të Puccinit në Operën e Zürichut

Sipas medias së njohur spanjolle, Platea Magazine, Jaho, një nga zërat më të rëndësishëm të kohëve të fundit në repertorin Puccinian, me krijime që kanë arritur sukses të jashtëzakonshëm në role si Cio-Cio-San, Liù, Mimì apo Suor Angelica, do të luajë sërish në “La rondine”, një prodhim nga Christof Loy, në Operën e Zürichut.

Shfaqjet do të zhvillohen nga data 17 shtator deri më 28 tetor, të zgjedhura nga Revista Platea si pjesë e 100 operave dhe shfaqjeve thelbësore të sezonit 2023-2024.  Ato do të kenë stafetën e Marco Armiliato-s, si dhe Ruggero-n e Benjamin Bernheim-it, Rambaldo-n e Vladimir Stoyanov-it, Prunier-in e Juan Francisco Gatell-it dhe Lisette-n e Sandra Hamaoui-t, dhe shumë emra të tjerë të famshëm./I.S

Të fundit

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Valbona Selimllari kundër Xhemi Shehut: Është tallje ajo që bëjnë në Portokalli

Imitimin e Valbona Selimllarit nga Xhemi Shehu në “Portokalli”, duket se Valbona nuk e ka pritur aspak mirë. E ftuar në emisionin “DWTS Fan Club”,...

Ja cilët ishin popujt më të lumtur të Bashkimit Europian për 2023

Teksa mbyllet ky vit janë bërë publike vendet më të lumtura në Bashkimin Europian. Sipas kësaj renditjeje, Austria, Polonia dhe Rumania kanë popullsinë më...

Lajme të tjera

Web TV