Ronaldo martohet me modelen 14 vite më të re, FOTOT nga ceremonia madhështore në Ibiza

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Legjenda e futbollit brazilian, Ronaldo, u martua me të dashurën e tij, Selina Locks, në ishullin e famshëm, Ibiza.

Çifti u martuan në një ceremoni mdhështore me 400 të ftuar. Për ish-futbollistin kjo është martesa e tretë.

Ronaldo dhe Selina, 14 vite më e re u fejuan në janar në Karaibe dhe dasma u zhvillua të hënën, më 25 shtator në një fshat të ishullit, afër vendit ku Ronaldo zotëron dhe një rezidencë.

Ata  ishin veshur me të bardha në ditën e tyre speciale, ndërsa rruga drejt altarit ishte e mbushur me petale të bardha.

Modelja 33 vjeçe dhe bashkëshorti i saj 47-vjeçar shkruan në Instagram: “ Sot mblodhëm familjet tona për një festë të ngushtë fetare dhe kështu shënuam fillimin e një jave me shumë festime”.

Legjenda e futbollit brazilian ka një djalë, Ronald, 23 vjeç, me gruan e tij të parë Milen, 14-vjeçaren Maria Sofia dhe 12-vjeçaren Maria Alice me gruan e tij të dytë, Maria./   S.M

Të fundit

U bllokuan në një tunel në Indi për 17 ditë/ Ja si arritën të mbijetojnë 41 punëtorët

Edhe pse në spital, punëtorët indianë që mbetën të bllokuar për 17 ditë në një tunel janë tashmë të...

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që në dashuri do të bëjnë...

Pneumonia misterioze, Kina rikthen maskat/ Europa merr masa të rrepta

Autoritetet shëndetësore të Europës janë vënë në gatishmëri të lartë pas miratimit të masave të rrepta në Kinë, këtë herë për të kontrolluar një...

BE presion Greqisë për Shqipërinë/ Zbulohet hapi tjetër i Athinës

Ka disa ditë që në Athinë zhvillohen konsultime intensive diplomatike, në mënyrë që Greqia të japë miratimin tek letra e përbashkët e 27 vendeve...

Balla: Shqipëria krenare për miqësinë dhe aleancën strategjike

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Lajme të tjera

Web TV