‘Sabotator i kombit’/ Analisti: Berisha përgjegjës për piramidat, Gërdecin dhe 21 janarin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Genc Burimi ka komentuar në Report Tv zhvillimet brenda opozitës. Ndalur tek Sali Berisha, Genc Burimi tha se ish-kryeministri do të mbahet mend në histori si sabotator i kombit për tre çështje lidhur me firmat piramidale, Gërdecin ku mbetën të vrarë 26 persona të pafajshëm si edhe 4 vrasjet e 21 janarit ku u qëllua me plumba drejt protestuesve nga godina e kryeministrisë.

“Historia do e mbajë mend si sabotatori më i madh i kombit shqiptar, në tre gjëra, Berisha mban përgjegjësi shekullore për piramidat, Gërdecin dhe 21 janarin. A të mjafton më tepër. Unë kam një parim të shenjtë, s’mund të ketë demokraci për armiqtë e demokracisë. Po qe Berisha armik i demokracisë ka të drejtë për trajtim demokratik, prandaj non grata s’më pëlqeu”, tha Burimi./e.t

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV