test

Lufta në Izrael, 35 batalione të ushtrisë vendosen në kufirin e Gazës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas sulmeve nga Hamasi forcat izraelite kanë nisur përgatitje për një operacion tokësor në Gaza.

Një zëdhënës i IDF-së njoftoi se 35 batalione janë dislokuar pranë Rripit të Gazës, ndërsa vazhdojnë përgatitjet për krijimin e infrastrukturës për të realizuar operacione të mëtejshme.

Gjithashtu u bë e ditur se qeveria izraelite ka dhënë ‘dritën jeshile’ për mobilizimin e të paktën 360 mijë rezervistëve, një numër ky i rritur në krahasim me të dhënat e raportuara më herët.

Ndër të tjera kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu në fjalimin e tij të zhilluar më herët paralajmëroi se Izraeli do t’i përgjigjet çdo sulmi.

“Çdo vend në të cilën vepron Hamasi do të kthehet në gërmadha. Të gjithë armiqtë tanë e dinë se sulmi ndaj Izraelit ishte një gabim i tmerrshëm. Kundërpërgjigja jonë do të mbetet në histori”, ka thënë ndër të tjera Netanyahu./I.S

Të fundit

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për...

Kylian Mbappe nuk do të startojë në sfidën ndaj Holandës, francezi vijon rikuperimin

Kylian Mbappé nuk do të startojë sonte, në orën 21:00, në ndeshjen që do të zhvillohet mes Francës dhe Holandës në Kampionatin Evropian. Sulmuesi...

A do të vijë me një parti të re në zgjedhjet e 2025-ës?/ Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Pasi humbi vulën e PD-së, në një intervistë televizive Lulzim Basha thotë se grupimi që ai përfaqëson nuk e ka vendosur ende nëse do...

Çfarë kuptimi ka shprehja “kolona e pestë”?

Shprehja "kolona e pestë" u krijua nga frankoisti Emilio Mola për të treguar një organizatë ushtarake klandestine që favorizon një pushtim nga armiku. Kuptimi origjinal...

Reporteri shqiptar bëhet bujë në gazetat e huaja, parashikoi autogolin e Calafiorit

Calafiori dhe parashikimi absurd i gazetarit shqiptar në Spanjë-Itali: "Si ia dolën?" Profecia e pabesueshme e gazetarit për ndeshjen mes Azzurrit dhe “La Rojas”,...

Lajme të tjera

Web TV