“Të çon në një bilanc shumë tragjik”, çfarë po paralajmëron Artan Hoxha

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar luftën mes Izraelit dhe Hamas-it, duke thënë se zgjidhja ushtarake mes vendeve mund të përfundoj me pasoja tragjike.

Në një intervistë për Euroneës Albania, duke thënë se ajo që duhet të shmanget është përfshirja në një konflikt fetar, pasi mund të kërkohet ndihmë për vullnetarë që vijnë nga bota.

“Zgjidhja ushtarake për të hyrë në një zonë civile kaq masive të çon në një bilanc shumë shumë tragjik. Ata mund ta shterojnë burimin e Hamasit, por do të krijojnë një acarim në botën e arabe e fetare. Gjëja që duhet të shmanget aty është përfshirja në një konflikt fetar sepse mund të kërkohet ndihmë nga ata që janë të rrethuar në Gaza dhe vullnetarë që vijnë nga bota. Serbia sipas Palestinës është trashgimtarja e ish-Jugosllavisë. Dhe ne kemi pasur marrëdhënie të mira me Palestinën. Nëse pasojat brenda Gazës do të jenë tragjike”, tha ai./e.t

Të fundit

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

“Ke rënë brenda ore kafshë”, Silvi-Romeos: S’po bëj lojë, më pëlqen Erjola

Gjatë një bisede në BBV3 Romeo ngacmon Silvin për Erjolën. Ai dhe Julia e pyesin nëse vërtet ka pëlqim për të apo thjesht e...

Trump shënon sërish fitore, nuk ndal sulmet për kundërshtarin e mundshëm Joe Biden

Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke iu afruar më shumë faktit i të qënit kandidati i partisë në zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV