Paundi britanik në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 17 tetor 2023

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot, më 17 tetor 2023, dollari amerikan blihet me 99.8 lekë dhe shitet me 100.8 lekë.

Euro blihet me 105.2 lekë dhe shitet 105.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110 lekë, ndërsa në shitje me 111 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.8 lekë dhe shitet me 121.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73 lekë, ndërsa në shitje me 74.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Paundi britanik në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 17 tetor 2023

Të fundit

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt

Edhe pse na ndajnë një vit nga zgjedhjet parlamentare të 2025, Partia Socialiste në kryeqytet ka ndezur motorët për...

Kanye West i kërkon publikisht Kim që të heqë fëmijët nga shkolla e VIP-ave

Kanye West ka vendosur t’i kërkojë publikisht ish-gruas së tij Kim Kardashian që të heqë nga shkolla e të famshmëve fëmijët e tyre. “Kim, hiqi...

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru, dikë me bagëti, tjetrin në...

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’ të shumta. E teksa, duket se...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Lajme të tjera

Web TV