test

Skandal/ Punonjësi urinon brenda depozitës së birrës (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një video virale nga Kina ka nxitur hetimin e policisë pasi një punëtor në një fabrikë të birrës është filmuar duke urinuar brenda depozitës me përbërësit e pijes alkoolike.

Video ka marrë miliona shikime në rrjetet sociale, ku shfaqet punonjësi i një prej kompanive më të njohura të birrës në Kinë, që urinon në depozitën me përbërësit.

Kompania në fjalë, pasi u vu në dijeni të kësaj video, thotë se lajmëroi menjëherë policinë për hetime, ndërsa depozita me përbërësit e birrës është mbyllur.

Gazeta “National Business Daily” raportoi se, sipas një burimi të kompanisë, si personi që urinonte ashtu dhe ai që ka filmuar videon, nuk janë punonjës të drejtpërdrejtë të fabrikës së birrës.

Kompania “Tsingtao” është një nga prodhuesit më të mëdhenj të birrës në Kinë, por njëkohësisht edhe një nga eksportuesit më të rëndësishëm.

Aksionet e kësaj kompanie ranë ndjeshëm në Bursën e Shangait, pas publikimit të kësaj videoje./   S,M

Të fundit

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Portugalia synon të vulosë kualifikimin ndaj Turqisë, formacionet zyrtare të skuadrave

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që nis me fillim nga ora 18:00. Dy ekipet kanë nga...

Ushqimet që shkaktojnë gazra, mënyra e duhur si t’i konsumoni

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tjera që shkaktojnë gazra dhe shqetësime gastrointestinale. Gazat prodhohen kryesisht nga...

Lando Norris do të niset nga Pole Position në Çmimin e Madh të Spanjës, befason Hamilton

Lando Norris do të niset i pari në garën e së dielës në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti britanik i...

Lajme të tjera

Web TV