Pas Kukësit, era e fortë lë pa drita dhe Pukën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në disa fshatra janë këputur linjat e tensionit të ulët.

PUKË- Era e fortë dhe reshjet e denduar të shiut kanë shkaktuar probleme me energjinë elektrike në Pukë.  Mësohet se pa energji elektrike kanë mbetur rreth 12,000 banorë, ndërsa edhe disa njësi administrative të Fushë Arrëzit po ashtu janë pa drita.

Në disa fshatra janë këputur linjat e tensionit të ulët. Riparimi i tyre është bërë i pamundur për shkak të erës së fortë dhe shiut. Probleme të energjisë elektrike janë raportuar edhe në Fushë-Arrëz.

Prej tre ditësh, Shqipëria po vuan pasojat e stuhisë ‘Ciaran’ që mbërriti në vendin tonë, pas dëmeve që shkaktoi në Evropë. Dëmet ishin të shumta dhe përmbytjet nuk kanë munguar./I.S

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV