E dinë, por nuk e thonë!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga Elisa Spiropali

E di Flamuri dhe Albana! E di Gazmendi dhe Ervini! E di madje edhe i miri Saimir që vallëzimi me Berishën është i çalë.

Që gara me shumë pengesa e vrapit opozitar nuk çon askund, por ka një përgjigje për çdo hall dhe halli i tyre me ankim për Kushtetutën dhe shkeljen e saj, halli për liritë e mohuara politike dhe politikën që po i shkel liritë, nuk fshihet pas tymit te flakadanëve, dhe duart e bëra pis nuk fshihen me shami letre.

Halli që i ka zënë me SPAK-un është në fakt çlirimi i tyre. Për të bërë me ketë instrument të reformës në drejtësi atë që ata nuk e bëjnë dot me mjete politike.

T’i ndajë nga Hija që nuk fshihet dot në tymin me të cilin duan të mbysin Parlamentin.
Qytetarët e kanë braktisur valëvitjen e tyre si flamur disfate nga kangjellat si shtiza të kryesisë se kuvendit.

Shpresoj shumë që ta kenë kuptuar që duhet të thonë atë që mendojnë, dhe të bëjnë ata që s’mendohet.

Por, nuk jam e sigurt nëse Flamuri e Albana, Gazmendi e Ervini, e madje edhe Saimiri, duan të dalin nga keqkuptimi dramatik: mandati i tyre nuk duhet të jetë mandata e fundit e PD-së!  /   S.M

Të fundit

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt (Emri)

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e...

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Lajme të tjera

Web TV