Momenti kur vinçi bie nga ndërtesa shumëkatëshe pas tërmetit të fuqishëm (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ky është momenti kur një vinç bie nga një ndërtese e lartë pasi një tërmet i fuqishëm tronditi Filipinet. Shembja e vinçit në Davao City u filmua të premten, një ditë pasi ndodhi tërmeti.

Autoritetet thanë të dielën të paktën tetë persona kanë vdekur nga tërmeti me magnitudë 6.7 ballë. Pamjet kapin pjesë të një çatie që shembet në një qendër tregtare në “General Santos”.

Asnjë kërcënim i menjëhershëm për cunami nuk u shkaktua si rezultat i tërmetit në det të hapur, sipas Qendrës së Paralajmërimit të Cunamit të Paqësorit./e.t

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV