U hodh në lumë për t’i ikur policisë, humb jetën 20-vjeçari shqiptar në Austri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 20-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Austri në përpjekje për t’iu larguar autoriteteve të cilat i ishin vënë në ndjekje. Mediat austriake e cilësojnë si një arratisje nëpër filma, por fundi ishte i trishtë për të riun shqiptar, i cili gjeti vdekjen pasi u hodh në një lumë në Austri.

Gjithçka ka nisur më 26 nëntor, kur ai ka refuzuar që të ndalojë kur policia ia ka kërkuar, por është larguar me shpejtësi me makinën që dyshohet se ishte e vjedhur. Policia dyshon se i riu merrej me veprimtari të jashtëligjshme dhe prandaj është përpjekur të largohej dhe të mos ndalonte para forcave policore.

Policia i ka kërkuar të ndalojë me makinën në zonën e Walserberg, por ai ka ikur me shpejtësi tepër të lartë. Policia e alarmuar e Salzburgut e ndoqi të dyshuarin në daljen Hallein, ku oficerët fillimisht e humbën nga sytë.

Si pjesë e kërkimit në shkallë të gjerë që u nis, automjeti u lokalizua në zonën Tenneck pranë Werden. Menjëherë pas kësaj është përplasur me makinën e policisë. I riu doli nga makina e vjedhur dhe iku në këmbë, u ngjit mbi argjinaturën në drejtim të Salzach, u hodh në lumë dhe kaloi Salzach në bregun tjetër. Për shkak se oficerët e policisë po prisnin tashmë në këtë anë të Salzach, ai u hodh në lumë për herë të dytë.

20-vjeçari u nxor nga uji dhe u arrit të kthehej në jetë, por më pas ka humbur jetën po atë mbrëmje në spital.

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV