VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës.

Vendasit e nisën më mirë ndeshjen pasi patën tri rastë të mira shënimi por nuk arritën t’i shfrytëzonin.

Roma gjeti golin e avantazhit në minutën e 21-të me anë të Romelu Lukakut, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Diego Llorentes.

Servette pati edhe dy mundësi të tjera shënimi për të barazuar shifrat, por që nuk e gjetën rrugën e rrjetës.

Me epërsinë minimale të Romës u mbyll 45 minutëshi i parë i këtij ballafaqimi.

Servette barazoi rezultatin në 1-1 në minutën e 50-të me anë të Chris Bedias. Ai u asistua nga Miroslav Stevanovic për të shënuar në portën e Svilar.

Pjesa e mbetur e ndeshjes u karakterizua me lojë të qetë dhe pa raste të mira shënimi dhe të dy skuadrat u desh të pajtohen me nga një pikë.

Roma tani ka dhjetë pikë dhe gjendet në vendin e dytë prapa Slavia Prague që ka 12-të.

Verdhekuqtë do të luajnë ndeshjen e fundit të grupeve si vendas ndaj ekipit moldav të Sheriff Tiraspol.

Të fundit

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

A ndikon pozicioni i gjumit në shëndetin e zemrës?

Dihet tashmë se një gjumë i mirë dhe cilësor ndikon në shëndetin tuaj, veçanërisht atë të zemrës. Studimet kanë treguar se një gjumë i...

Kush janë të burgosurit e tjerë rusë që mund të kenë fatin e Navalnyt?

Kur autoritetet e burgjeve në Arktikun rus njoftuan për vdekjen e papritur të liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, më 16 shkurt, ata thanë se...

Lajme të tjera

Web TV