“Çmendet” moti në Gjermani/ Stuhia përmbyt tregun historik të Hamburgut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tregu i peshkut dhe rrethinat e tij ishin përfshirë nga uji sot në fasadën detare të Hamburg në veri të Gjermanisë, prej një stuhie reshjesh në rajon.

Shërbimet meteorologjike vendase flisnin për erëra të forta dhe reshje në detin e Veriut dhe në lumenjtë Elbe Weser që shkaktuan trazira në bregdet, shkruan rrjeti AFP.

Stuhia shkaktoi gjithashtu disa anullime udhëtimesh hekurudhore, disa ditë para pushimeve të Krishtlindjeve në Gjermani.

Në vende të tjera të veriut të Evropës u raportuan për pemë të rrëzuara dhe përmbytje relativisht të vogla. Një person në Holandë dhe një në Belgjikë kishin humbur jetën në incidente të lidhura me motin e keq.

Një pemë e lartë krishtlindjesh e rrëzuar vrau dje një grua 63 vjeçare në Belgjikë, ndërsa trazira me portet u raportuan dhe në Holandë./O.S

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV