Ushtronin prostitucion të maskuar si qendër masazhi, ndalohen tre persona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një rast prostitucioni është zbuluar në një qendër masazhesh në kryeqytet.

Dy persona janë vënë në pranga dhe një tjetër është vënë nën hetim, raporton gazetarja Dorjana Bezat.

Në kryeqytet e jo vetëm, nën kamuflimin si qendra masazhi, ushtrohet prostitucion. Vajzat hiqen si masazhatore, por që ofrojnë seks kundrejt pagesës. Në punë, pronarët e të ashtuquajturave qendra masazhi marrin edhe minorene, duke i shfrytëzuar për kënaqësitë e klientëve.

Gjithçka kryhet pa asnjë pengesë nga shteti, madje këta të fundit me anë të pagesave nën dorë sigurojnë vijueshmërinë e këtij lloj prostitucioni.

Emisioni investigativ “Fiks Fare” ka raportuar shpesh për rastet ku qendrat e masazheve janë fole prostitucioni.

Madje, një ish-punonjëse seksi në këto qendra masazhi rrëfeu në një intervistë atë që ndodh brenda mureve të këtyre qendrave, mënyrën e rekrutimit, pagesat, shitje dhe konsumim të lëndëve narkotike, por mbi të gjitha bashkëpunimin e pronarëve të këtyre qendrave me drejtues të policisë së Shtetit./O.S

Të fundit

Vullkani më i lartë në botë ‘vjell’ çdo ditë $6,000 flori, por është i mbuluar nga akulli

Vullkani më i lartë në botë prej kohësh lëshon çdo ditë pluhur floriri megjithëse i mbuluar nga akulli i...

Një këshille e vyer për beqarët nga Dua Lipa: Është periudhë e bukur që duhet…

Së fundmi ylli i muzikës pop, Dua Lipa ka dhënë një këshillë për beqarët. Këngëtarja doli në kopertinën e “Elle USA” për të promovuar këngën...

Ledjona Xheladinaj në një lidhje të re dashurie? Ish-banorja: Po si mundet që…

A është Ledjona Xheladinaj e dashuruar apo në një lidhje të re dashurie?! E ftuar këtë pasdite në emisionin “S’e luan Topi”, me Eriona Rusin,...

Rrëfehet si rrallëherë Bamir Topi: Të ndryshon jeta, tani e blej bukën vetë…

I ftuar në “S’e luan topi”, ish presidenti Bamir Topi ka përshkruar jetën e tij në kohën kur mbante këtë post dhe periudhën pas. e...

Revoltohen qytetarët spanjollë, dalin në protestë, ja kërkesat e tyre

Dhjetëra mijëra njerëz në Ishujt Kanarie të Spanjës janë mbledhur kundër një modeli të turizmit masiv që sipas tyre po pushton arkipelagun e Atlantikut....

Lajme të tjera

Web TV