KQZ merr vendimin për kryebashkiakun e Kuçovës, Kreshnik Hajdari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të jap vendimin lidhur me kryebashkiakun e Kuçovës, nëse Kreshnik Hajdari do ta vijojë mandatin apo do të ndërpritet.

Ka qenë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ai i cili është drejtuar prokurorisë së përgjithshme me një shkresë ku kërkonte verifikimin e pastërtisë së figurës së Hajdarit, i cili u zgjodh në 14 maj si kryebashkiak i Kuçovës.

Hajdari rezulton i dënuar nga drejtësia greke në vitin 1999, por këtë fakt nuk e ka deklaruar në formularin e vetë deklarimit. Sakaq mësohet se Hajdari është i pranishëm në seancën që po mbahet ndaj tij në KQZ./e.t

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV