VIDEO/Pamje nga reparti i Kirurgjisë në spitalin e Shkodrës/ Flakët nisën nga dhoma e…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këto janë pamjet e para që vijnë nga spitali i Shkodrës, ku reaperti i Kirurgjisë u përfshi nga flakët.

Fatmirësisht nuk pati të lënduar, teksa dhoma e mjekut ku nisi zjarri është shkrumbuar plotësisht. Pacientët që ndodheshin në atë repart u nxorrën menjëherë jashtë dhe zjarrfikësja ndërhyri për të mos lejuar përhapjen e flakëve në pjesë të tjera të repartit.

Paraprakisht dyshohet se shkak për zjarrin mund të jetë bërë një ngrohëse elektrike në dhomën e mjekut, e cila është lënë ndezur dhe dyshohet se ka shkaktuar një shkëndijë.

/O.S

Të fundit

Forbes: Shqipëria, destinacion trend!

Shqipëria ka hyrë në listën e destinacioneve të preferuara ndërkombëtare për spanjollët këtë verë, shkruan Forbes España. Sipas të dhënave nga...

Dyshime se rrjedhin nga trafiku i drogës, Prokuroria e Fierit sekuestron 6 pasuri

Prokuroria e Fierit ka sekuestruar 6 pasuri, prona të shtetasit S.T, i dyshuar për prodhimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike. Sipas një njoftimi zyrtar nga...

“Cikli i Berishës dhe Bashës, i mbyllur!”/ Shehi: Aksioni i opozitës i gabuar

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli për situatën politike në vend, duke u ndalur edhe tek aksioni i opozitës. Shehi u shpreh në një intervistë...

VIDEO/ Rama vijon ironinë me Bardhin: Ore kush je…?!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një video me pjesë nga debati i zhvilluar një ditë më parë në Kuvend ku është...

Çfarë pritet të ndodhë nga OSHEE me mbi 1 mijë abonentë

OSHEE bëri të ditur të hënën se 1628 abonentë kanë përfituar nga skemat për shlyerjen e detyrimeve të papaguara. Skemat e aktmarrëveshjeve për shlyerjen e...

Lajme të tjera

Web TV