test

Video/ Avioni ushtarak pa motorë ulet me përplasje mbi autostradën me automjete

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në pamje dramatike të publikuara sot shihej një avion gjigant që kishte humbur fuqinë e motorëve dhe fluturonte vetëm disa metra mbi makinat në një autostradë në Turqi, para se të ulej me përplasje gjatë një manovre.

Avioni tipit C-160T Transall i forcave ajrore turke duhet të bënte uljen e improvizuar pas një avarie në ajër, në manovrat e 25 janarit.

Ai ishte ngritur nga baza ajrore e qytetit verior të Kayseri, por pas fikjes së motorëve shihej të fluturonte ulët mbi automjetet në autostradë, si dhe mbi stadiumin e qytetit me më shumë se 1 milionë banorë.

Në pamje shihet që vetëm një nga helikat e motorëve të tij funksionon teksa piloti arriti ta ulte atë duke u fërkuar në asfaltin e pistës, pasi rrotat nuk duket se iu hapën gjatë uljes.

Forcat ajrore turke thanë se fatmirësisht nuk kishte pasur viktima ose të plagosur dhe se avioni kishte pësuar vetëm dëme të vogla.

Zhvillimi vjen një ditë pas rrëzimit të një avioni ushtarak rus me 65 të burgosur ukrainas dhe tetë vetë ekuipazh, në zonën kufitare mes vendeve, pas të cilën Rusia akuzon Kievin.

Edhe kjo tragjedi ishte regjistruar në kamera, ku shihej shpërthimi gjigant i përplasjes tragjike, pas goditjes nga artileria./DailyMail/

 

FOTO GALERI
1/3

Një avion gjigant që kishte humbur fuqinë e motorëve dhe fluturonte vetëm disa metra mbi makinat në një autostradë në Turqi
/O.S

Të fundit

Leonardo DiCaprio, xheloz për suksesin e Margot Robbie

Leonardo DiCaprio thuhet se e ka zili Margot Robbie. Siç dihet, filmi “Barbie” i Margot Robbie u vlerësua nga fansat...

Ky këngëtar pritet të jetë një nga banorët e Big Brother VIP Albania 4

Këngëtari i njohur Young Zerka, mund të jetë një nga banorët e edicionit të ardhshëm të “Big Brother VIP”. I ftuar së fundmi në...

Françeska Murati shtatzënë? Ish-banorja e BBVIP 3 sqaron të vërtetën

Ish-banorja e Big Brother Albania VIP 3, Françeska Murati është përfolur shumë për një shtatzëni të mundshme, e kjo për shkak të postimeve të...

Nuk keni për ta njohur/ Ylli i “Game of Thrones” transformohet për rolin e ri

Ylli i “Game Of Thrones”, Jack Gleeson, dukej i panjohur teksa bëri një shëtitje në Londër të mërkurën. Aktori, 32 vjeç, i cili luajti...

Kroaci-Itali, Dalic: Kam besim te skuadra, bëjmë ndeshje të madhe

Zlatko Dalic, tekniku i Kroacisë, u përgjigj pyetjeve të gazetarëve para ndeshjes me Italinë. “Ne jemi gati, të gjithë janë në formë, përveç Vidës që...

Lajme të tjera

Web TV