“Diçka do të ndodhë…”/ Intervista e Ahmetajt nga arratia, çfarë paralajmëron gazetari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Intervista e ish-Zëvëndëskryeministrit Arben Ahmetaj nga arratia, ka ngjallur mjaft debat në opinionin publik dhe jo vetëm, reagime ka pasur dhe nga faktori politik, pasi nga ajo çfarë është mësuar, Ahmetaj ka bërë deklarata dhe ka hedhur akuza mjaft të rënda ndaj kryeministrit Edi Rama, ku më tej ka përmendur edhe emra të tjerë nga mazhoranca si të përfshirë afera korruptive dhe ngjarje kriminale.

Teksa intervista e ish-Zëvëndëskryeministrit pritet të transmetohet mbrëmjen e kësaj të enjte, me anë të rrjeteve sociale ka ardhur dhe reagimi i gazetarit Enton Abilekaj ku paralajmëron se sipas tij institucioni i Kryeministrisë po përgatit diçka të madhe për të mbuluar deklaratat e Ahmetajt.

Postimi i plotë i Abilekajt:

“Diçka do ndodhe me siguri. Kryeministria nuk mund ta lejoje Ahmetajn te jete lajm i dites”, shkruan gazetari..e.t

 

Të fundit

‘Me i pas dy jetë ti kisha dhënë ty’, publikohet kënga e Kombëtares përpara ‘Gjermani 24’

Më shumë se një këngë, himni që do shoqërojë Kombëtaren në finalet e Europainit 2024 është një mesazh i...

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në Big Brother Vip, të cilës...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Lajme të tjera

Web TV