Një restorant në Francë ofron një dhuratë unike për Ditën e Shën Valentinit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një restorant në Tuluzë ofroi një dhuratë të pazakontë dhe krejtësisht unike në prag të Ditës së Shën Valentinit më 14 shkurt. Bëhet fjalë për një buqetë me lule të ngrënshme të bëra nga ëmbëlsirat, raportuan këtë të hënë mediat lokale në Francë.

Kjo dhuratë e ngrënshme përmban lule prej karamelesh dhe kek, të gjitha të zbukuruara me lule të vërteta, të thata.

Klientët mund të zgjedhin buqeta sipas shijes së tyre, lule karamele me çokollatë, vanilje ose limon me ëmbëlsira të vogla në ngjyra të ndryshme, ose tortën e famshme “madeleine”, të përjetësuar nga shkrimtari i madh Marcel Proust, me shije limoni ose portokalli.

Buqeta mund të përfshijë ‘pralina’ me shije trëndafili ose biskota me shije vjollce. Çmimi i buqetave varion nga 15 deri në 30 euro, shton media franceze, e cila u ofron lexuesve dhurata të ndryshme të pazakonta në prag të Shën Valentinit./kb

Të fundit

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

A ndikon pozicioni i gjumit në shëndetin e zemrës?

Dihet tashmë se një gjumë i mirë dhe cilësor ndikon në shëndetin tuaj, veçanërisht atë të zemrës. Studimet kanë treguar se një gjumë i...

Kush janë të burgosurit e tjerë rusë që mund të kenë fatin e Navalnyt?

Kur autoritetet e burgjeve në Arktikun rus njoftuan për vdekjen e papritur të liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, më 16 shkurt, ata thanë se...

Lajme të tjera

Web TV