Sot ka ditëlindjen/ Nuk do ta besoni sa vjeç mbush Rihanna

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Riri sot me 20 shkurt mbushi 36 vjeç. Me hitet si ‘Pon de replay’, ‘Umbrella’ dhe ‘SOS’, Robyn Rihanna Fenty, e njohur më mirë si Rihanna, u bë e famshme ne te gjithe boten.

Pothuajse dy dekada më vonë, Rihanna ka krijuar nje tjeter imazh per veten  si një biznesmene me famë, përveçse një këngëtare e forte.

Në 36 vitet e saj, ne e kemi njohur Rihannën si një artiste, sipërmarrëse, nënë e dy fëmijëve me ASAP Rocky dhe si një interpretuese unike pas performancës së saj ikonike në shfaqjen e pjesës së parë të Super Bowl 2023.

Sigurisht, këto janë vetëm disa shembuj të karrierës së saj plot ngjarje./E.T

 

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV