“E ëma ka pasur lidhje me Altin Çokun”/Trondit Babai i Sibela Abedinit: Ajo e futi në…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Babai i 27-vjeçares, Sibela Abedini ka hedhur akuza të forta ndaj ish-bashkëshortes së tij, Daniela duke u shprehur se ajo ka pasur lidhje me personazhin e TikTok, Altin Çoku.

Në një lidhje për emisionin “Me zemër të Hapur”, i ati i viktimës deklaroi se “ajo e ka futur në rrugë fëmijën, ka gisht në vrasjen e vajzës sime”. Babai i 27-vjeçares tha se nuk ka marrë pjesë në varrimin e të bijës dhe se ishte motra e tij që e lajmëroi se Sibela kishte ndërruar jetë.

“Ku e ka njohur personin? Nëpërmjet nënës së saj. E ëma ka pasur lidhje me të. E ëma është një rrugaçe rrugës. Ajo ka pasur lidhje me të dhe ka dërguar vajzën tek Altin Çoku. Ai ka përfituar prej vajzës. Gruaja ime ka bashkëpunuar me atë zotëri që vajza ime është sot në varr.  Ajo e ka futur në atë rrugë fëmijën.

Të merret në pyetje. E ka marrë e ëma e ka dërguar në Kosovë, nuk e di si e ka lidhur me bashkëjetuesin. Më ka thënë babi ai më ka sjellë një grua tjetër në shtëpi. Ndaj gruas sime kam hapur 3 herë kërkesën për divorc. Kam bërë 7 vite në burg në Shqipëri, zonja më ka akuzuar për shfrytëzim.

Pa asnjë lloj të drejte. Vetëm njëherë më ka thirrur gjykata se më kishin vendosur 600 mijë lekë gjobë për braktisje të fëmijëve. Ndaj meje nuk është gjetur asnjë provë. E kam bërë dënimin, jam dënuar padrejtësisht. 7 vite dënim ka marrë edhe motra ime. Edhe deklaratën ta shikosh, ka thënë që e kam bërë nga inati se burri më ka sjellë në Shqipëri.

Fëmijët jetonin tek nëna e saj, ndërsa ne jetonim në Romë. Kjo ka gisht në vrasjen e vajzës sime. Në Itali ka marrë pafajësinë, ndërsa në Shqipëri është në kërkim.

Mua më ka lajmëruar motra e dytë, më ka thënë ‘vajza jote vdiq’. Nuk erdha në varrim pasi nuk vij dot në Shqipëri tek drejtësia shqiptare, më janë bërë shumë të padrejta. Ish-bashkëjetuesi i Sibelës e mori të bijën në Kosovë dhe e ktheu sërish”, tha Artan Abedini./O.S

Të fundit

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

A ka pasur lobe shqiptare në Perandorinë Osmane?

NGA HASAN BELLO Për periudhën klasike të shtetit osman (vitet 1300-1600), është e vështirë të nxirren konkluzione të sakta. Kjo për shkak të studimeve të...

Pas dy javësh të nxehta, temperaturat ulen ndjeshëm/ E marta rikthen reshjet e shiut

Këtë javë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike si rezultat i tërheqjes graduale të qarkullimit anticiklonar afrikan me masa ajrore...

Shqiptarët e bllokuar në Izrael flasin nga Tel Aviv pas sulmit: Na kujtuan komunizmin

Drejtoresha e turizmit në Ministri Herida Duro, së bashku me vajzën 10 muajsh, janë dy nga tetë shqiptarët e bllokuar në Tel Aviv. “Është e...

Lajme të tjera

Web TV