Jordania hedh nga ajri ndihma mjekësore në Gaza

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jordania ka hedhur nga ajri ndihma mjekësore në Rripin e Gazës, ku Izraeli vazhdon sulmet prej më shumë se 4 muajsh.  Në deklaratën me shkrim të ushtrisë jordaneze thuhet se Forcat Ajrore jordaneze hodhën ndihma mjekësore nga ajri në Gaza për të 12-tën herë.

Materialet e ndihmës janë ulur me parashutë në spitalin fushor “Jordan” dhe se ndihma është dorëzuar në bashkëpunim me Mbretërinë e Bashkuar.

Më tej theksohet se Jordania mbështet popullin palestinez në Gaza, i cili është nën sulmet izraelite.

Jordania ka 5 objekte shëndetësore në territoret palestineze, 2 prej të cilave janë spitale në terren të menaxhuara nga personeli ushtarak në Rripin e Gazës./E.T

Të fundit

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë...

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre vjet më parë për atë...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Lajme të tjera

Web TV