Pse vazhdon ta duash një njeri që të lëndon?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën një herë, kushdo e ka provuar zhgënjimin që lë pas dashuria, ndarja, qofshin këto marrëdhënie dashurore qofshin ato miqësore. Mirëpo, edhe pas rëndesës së një ngjarje të caktuar, shumë njerëz e gjejnë veten sërish duke menduar o duke e dashur atë që i lëndoi. Pse ndodh kjo? Arsyet mund të jenë disa. E para është frika që ke për të gjetur dikë tjetër, për të krijuar një marrëdhënie të re. Mungesa e vetëbesimit shkakton ndjesinë e frikës.

Është një taktikë e përdorur në marrëdhëniet toksike që partneri dominant të fitojë edhe më shumë kontroll, duke ju ulur aq shumë sa filloni të besoni se askush tjetër nuk mund t’ju dojë. Po të punosh pak me veten, të argëtohesh, do ta shohësh që nuk është fare kështu./E.Ç

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV