Plas sherri mes dy shqiptarëve në Francë, një i plagosur me armë dhe tjetri me thikë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy shtetas shqiptarë janë plagosur në Clermont-Ferrand të Francës, pas një sherri, njëri nga një armë zjarri në gjoks dhe tjetri nga një plagë me thikë në fyt. Sherri ndodhi në lagjen Croix-de-Neyrat të Clermont-Ferrand, rue des Clos. Stacioni i policisë Clermont-Ferrand ka shpjeguar se të përfshirët në ngjarje kanë qenë në një automjet “Renault Scénic” në të cilin ndodheshin 2 persona dhe një “VË Golf” në të cilin ka qenë një person.

Duket se ka pasur një sherr për të cilin nuk dihet motivi, sipas policisë.
Individi që mbërriti me “Golf” me sa duket e goditi me thikë në fyt një shqiptar banues në Scenic. Një nga pasagjerët e makinës u përgjigj me një të shtënë duke goditur tjetrin në gjoks. Dy personat që banonin në Scenic janë larguar veçmas, pasagjeri në këmbë, shoferi me mjetin. Viktima e plagosur nga plumbi ka mbetur në vendngjarje dhe është dërguar në spital. Për momentin nga Komisariati nuk ka të dhëna për gjendjen e tij shëndetësore.

Dy orë më vonë, individi me dëmtim të arteries karotide u paraqit në qendrën shëndetësore République, i cili njoftoi komisariatin. “Ai u trajtua para se të merrej në paraburgim.” Ai është një shqiptar 30-vjeçar. “Ai ishte nën kontrollin gjyqësor dhe i ndalohej të largohej nga Allier, ndaj është në shkelje”, tregon komisariati. I plagosuri nga të shtënat me armë është gjithashtu shqiptar, 25 vjeç./O.S

Të fundit

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Lajme të tjera

Web TV