test

Shfrytëzonin vajza të mitura/ Goditet rrjeti i prostitucionit në Greqi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
GREQI – Një rrjet prostitucioni është goditur nga policia greke. Rasti ka tronditur opinionin publik, teksa janë katër arrestime të personave që dyshohet se shfrytëzonin për prostitucion vajza 14 dhe 15-vjeçare.

 

Një prej të arrestuarve 25-vjeçare ishte ‘truri’ i rrjetit të prostitucionit. Vajzat e mitura shfrytëzoheshin për prostitucion në hotele në qendër të Athinës.

25-vjeçarja, sipas mediave greke është arrestuar edhe për trafik droge bazuar në urdhër-arrestin e lëshuar ndaj saj. Prej verës së vitit të shkuar, ajo kishte rekrutuar 7 vajza të mitura, të cilat kishin mbushur moshën 14 vjeçe.

Pasi ishte miqësuar me to i kishte futur në rrjet duke lehtësuar takimet me klientët me qëllim shfrytëzimin seksual të tyre në hotele në qendër të Athinës. 25-vjeçarja merrte një pjesë të parave nga takimet dhe shpeshherë i shoqëronte vetë në pikat e takimit. Në disa raste i furnizonte të miturat edhe me lëndë narkotike.

Dy prej të arrestuarve të tjerë, një 25-vjeçar dhe një 54-vjeçar mbështesnin transportin dhe dërgimin e vajzave në hotele me mjetet e tyre.

Në kuadër të operacionit, policia greke ka sekuestruar pamje nga kamerat e sigurisë në hotelet që frekuentonin të miturat si dhe ka sekuestruar sasi lënde narkotike./O.S

Të fundit

“Kushëriri” i Nostradamusit bën parashikime të frikshme për Euro 2024

Një ‘psikik’ i lartë, i cili pretendon se është i lidhur me Nostradamusin, ka parashikuar fatin e Anglisë në...

Rreziku nga rrjetet sociale, psikiatrit ngrejnë alarmin: Ja çfarë duhet të…

Mund të jetë me prindërit apo me shokët, por prioritet për të kanë rrjetet sociale.  Ameri na tregon se telefonin nuk e  heq nga...

IShowSpeed mbërrin në Tiranë, pritet nga të rinjtë shqiptar, takohet me Ramën (VIDEO)

Youtuberi i njohur IShowSpeed ndodhet në Shqipëri. Prezenca e tij ka bërë që shumë të rinj të dalin në qendër të Tiranës, duke ndjekur...

Macron kërkon nga shkollat franceze të luftojnë antisemitizmin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron kërkoi të mërkurën nga shkollat të mbajnë “një orë diskutim” këtë javë për racizmin dhe antisemitizmin, pas njoftimeve për...

Basha zbulon skenarin e ‘fshehtë’ të Bardhit/ Pret të marrë PD-në pasi të ikë Berisha

Deputeti Lulzim Basha i ftuar në një intervistë televizive, tha se nëse logoja e vula e PD-së mbeten peng të lojërave të Ramës me...

Lajme të tjera

Web TV