test

Rrjeti social që eliminon shkëmbimin e numrave të telefonit, ja për kë bëhet fjalë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Signal po lançon emrat e përdoruesve, njoftoi kompania sot. Deri më tani, nevojitej që përdoruesit të shkëmbenin numrat e telefonit për të biseduar në aplikacion.

Tani mund të krijojnë një emër përdoruesi që mund ta përdorin në vend të tij. Emrat e përdoruesve po dalin aktualisht në versionin beta dhe do të jenë të disponueshëm në javët pasardhëse. Signal kërkon ende një numër telefoni kur bëhet regjistrimi në aplikacion.

Duke i lejuar përdoruesit që t’i mbajnë privatë numrat e tyre të telefonit, Signal po mbyll një boshllëk për qasjen e hakerave në mesazhet e viktimës. Aplikacioni dallohet për masat e tij të forta të privatësisë dhe sigurisë.

Emrat e përdoruesve në Signal nuk funksionojnë si emrat e përdoruesve në platformat e mediave sociale, thotë kompania. Ato janë thjesht një mënyrë e shpejtë që të lidheni me dikë pa pasur nevojë për numrin e celularit.

Nëse krijoni një emër përdoruesi, emri i profilit tuaj do të vazhdojë të shfaqet siç e keni vendosur dhe jo emrin e përdoruesit. Njerëzit të cilëve u dërgoni mesazh në aplikacion gjithashtu nuk mund ta shohin ose të gjejnë emrin e përdoruesit nëse nuk e keni ndarë me ta. Nëse dikush dëshiron të flasë me ju në aplikacion, ai do të duhet të dijë emrin tuaj të saktë të përdoruesit sepse Signal nuk do të rekomandojë sugjerime. Gjithashtu mund të gjeneroni një kod QR që do i drejtojë njerëzit te profili juaj.

Pasi të krijoni një emër përdoruesi, numri i telefonit nuk do të jetë më i dukshëm në Signal për ata që përdorin versionin e fundit të aplikacionit nëse nuk e ka të ruajtur tashmë në kontaktet e tij. Kur u dërgoni mesazh njerëzve drejtpërdrejt ose në biseda në grup, numri juaj i telefonit nuk do të shfaqet, pasi përdoruesit do të shohin vetëm emrin dhe imazhin e profilit tuaj.

Lexo edhe :  I nxehti afrikan ‘zbarkon’ në Shqipëri/ Sot dhe nesër temperaturat deri në 41 gradë C

Megjithatë, nëse ende dëshironi që njerëzit të shohin numrin tuaj të telefonit kur u dërgoni mesazhe, mund ta ndryshoni te Settings./O.S

Të fundit

IShowSpeed mbërrin në Tiranë, pritet nga të rinjtë shqiptar, takohet me Ramën (VIDEO)

Youtuberi i njohur IShowSpeed ndodhet në Shqipëri. Prezenca e tij ka bërë që shumë të rinj të dalin në...

Macron kërkon nga shkollat franceze të luftojnë antisemitizmin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron kërkoi të mërkurën nga shkollat të mbajnë “një orë diskutim” këtë javë për racizmin dhe antisemitizmin, pas njoftimeve për...

Basha zbulon skenarin e ‘fshehtë’ të Bardhit/ Pret të marrë PD-në pasi të ikë Berisha

Deputeti Lulzim Basha i ftuar në një intervistë televizive, tha se nëse logoja e vula e PD-së mbeten peng të lojërave të Ramës me...

Emri/ Emërohet Drejtori i ri i Përgjithshëm i Agjencisë së Trajtimit të Pronave

Ditën e sotme, me propozim të Ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, është emëruar Drejtori i ri i Përgjithshëm të Agjencisë së Trajtimit të Pronave,...

Françeska Murati shoqe me Sara Gjordenin? Ish-miss Londra zbulon të vërtetën

Pas mbarimit të Big Brother VIP, Françeska Murati nisi një rrugëtim të ri në emisionin ‘She’s On Top’, si anëtare e jurisë së programit.Ajo...

Lajme të tjera

Web TV