Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Hapen aplikimet për të përfituar naftën falas, ja kriteret që duhet të plotësoni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rreth 54,217 fermerë shqiptarë kanë përfituar nga skema e naftës falas për vitin 2023 sipas raportit të Ministrisë së Bujqësisë, raporton televizioni SCAN. Kërkesa gjatë vitit të kaluar ka qenë e lartë, ku u regjistruan 54,691 aplikime.

Sipas raportit të ministrisë së bujqësisë të gjithë këta fermerë përfituan 12,8 milionë litra naftë dhe fondi shkoi në 2.4 miliardë lekë dhe u realizua në masën 91 përqind.

Në fund të marsit, pikërisht në datën 27 mars, u hap skema e aplikimit për ndihmën ndaj fermerëve edhe për këtë vit. Por ndryshe nga vitet e tjera, nuk do të shpërndahen më karta a tollona për fermerët, por paratë do të kalojnë në llogaritë bankare të tyre.

Aplikantët fermerë duhet të plotësojnë disa kritere: tokë bujqësore në pronësi ose në përdorim dhe e provuar me dokumentacionin përkatës.

Sipërfaqja totale nuk mund të jetë më pak se 1 hektar, ndërsa madhësia e parcelave jo më pak se 0.1 hektarë. Aplikimi për të përfituar naftë do të bëhet me vetëdeklarim. Do të ketë përfitim për sipërfaqen që kultivohet dhe kjo do të variojë me 100 përqind të vlerës për ata fermerë që kanë sipërfaqe deri në 10 hektarë.

Ndërsa për të gjithë ata fermerë që kanë sipërfaqe mbi 10 hektarë, vlera e subvencionimit zvogëlohet me masën 50 përqind, duke përjashtuar rastet e aplikimit me statusin “grup fermerësh”. Dhe ministria e Bujqësisë thotë se pret që numri i aplikantëve këtë vit do të rritet./O.S

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV