Moti i keq godet Italinë/ Masivi shkëmbor ‘shkatërron’ autostradën, bllokohet qarkullimi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Autostrada A23 u mbyll për trafikun në të dy drejtimet për shkak të një rrëshqitjeje dheu, që ra në komunën e Amaro  Reshjet e dendura të shiut që ranë në zonë në orët e fundit bënë që gurët të shkëputen dhe të bien në autostradë. Rruga u mbulua mbeturina dhe gurë të mëdhenj.

Tre automjete kanë mbetur të bllokuara nga rrëshqitja e dheut, ndërsa mediat italiane shkruajnë se disa automjete janë bllokuar, por fatmirësisht nuk raportohet persona të lënduar.

Ekipi i zjarrfikësve dhe i mirëmbajtjes së rrugëve ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për largimin e masivit shkëmbor, që kanë zënë pjesën e asfaltit./E.T

Të fundit

Erërat e forta në SHBA marrin “zvarrë” aeroplanin në pistë

Një aeroplan i kompanisë American Airlines është lëvizur nga erërat e forta, që goditën aeroportin ndërkombëtar Dallas Fort Worht...

Bashkimi Europian jep dritën jeshile, ja çfarë pritet të ndodhë në territorin e Serbisë

Këshilli i Bashkimit Evropian (BE) ka dhënë dritën e gjelbër për nënshkrimin e një marrëveshjeje me Serbinë, e cila do të mundësojë vendosjen e...

“Albania” e Europianit/ FSHF zbulon këngën e Kombëtares kuqezi për “Euro2024”

FSFH ka zbuluar përmes një postimi në rrjetet sociale, këngën ‘himn’ për tifozët, që do të shoqërojë kombëtaren kuqezi në Euro2024. “𝑨𝒍𝒃𝒂𝒏𝒊 𝒐’ 𝑨𝒍𝒃𝒂𝒏𝒊, 𝒆𝒅𝒉𝒆...

Pas humbjes së të shoqes, reagon për herë të parë aktori Agron Llakaj (Video)

Artisti i mirënjohur dhe autori i programit të humorit Al Pazar Agron Llakaj humbi pak ditë më parë shoqen e jetës, bashkëshorten e tij...

Rritet kërkesa për kredi/ Bizneset marrin hua për investimet, kryeson turizmi

Turizmi është kthyer një ndër sektorët që ka marrë më tepër hua në banka .Bizneset kanë shtuar investimet në prag të nisjes së sezonit...

Lajme të tjera

Web TV