Jeni në listë? Tre shenjat e horoskopit që mund të krijojnë lidhje me partnerë të martuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për ta, gjithçka është e drejtë kur bëhet fjalë për dashurinë! Kjo do të thotë se ata nuk e kanë aspak shqetësim edhe nëse krijojnë lidhje me persona të martuar. Disa shenja të horoskopit duket se argëtohen me lidhjet e fshehta, jashtë martese, qofshin këta edhe persona të martuar. Por, për të lindurit e këtyre tre shenjave ka diçka të përbashkët në tërësinë e karakterit dhe tipave të tyre: ata thjesht dashurohen lehtë!

GAFORRJA

Kur një Gaforre bie në dashuri me dikë, kjo nuk do të thotë izolim nga jeta dhe bota përtej familjes dhe shtëpisë. Kjo shenjë tenton t’i lërë emocionet të marrin timonin edhe pse shpesh futen në telashe. Nëse një Gaforre përfundon takimin me një person të martuar, shanset janë që ai/ajo të fillojë një tjetër lidhje me dikë, edhe pse i/e martuar. Ata mund të flirtojnë me një koleg/e dhe të investohen shpirtërisht në diçka që u jep emocion, pa e vrarë mendjen për statusin e personit tjetër.

LUANI

Një martesë nuk e pengon kurrë një Luan që të takohet me personat me të cilët ata duan të takohen. Kjo shenjë është mësuar të jetë në qendër të vëmendjes dhe gjithmonë do të bëjë përpjekje për të marrë pikërisht atë që do, edhe nëse do i duhet të hidhet në mes të zjarrit. Luanët kanë shumë sharm dhe ata dinë ta përdorin këtë gjë në avantazhin e tyre. Nëse fillojnë të bien në dashuri me dikë, qofshin edhe të martuar, një Luan nuk ndalon së flirtuari me telefonata, mesazhe deri të “fitojnë” mbi objektivin e tyre të dashurisë.

UJORI

Lexo edhe :  Dafina Zeqiri dhe Kreshnik Gjergji drejt martesës, këngëtarja i thotë ‘po’ propozimit...

Ujori ka gjithnjë histori të lidhjeve me njerëz të martuar. Kjo shenjë shumë rrallë e lejon vetën që të bëhet palë me pritshmëritë dhe rregullat e shoqërisë. Të lindurit e kësaj shenje mund të jenë me kënaqësi personi i tretë në martesën mes një çifti, pasi ata dinë si të shijojnë pavarësinë dhe lirinë e tyre përpara se të kthehen në shtëpi. Ndonëse shumë Ujorë mund të përfundojnë me zemër të thyer për shkak të këtyre marrëdhënieve, kjo nuk bëhet pengesë që të vazhdojnë lidhjet jashtë martesë sepse thjesht kjo mënyrë jetese i emocionon./   S.M

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV