test

Dumani në KLP bën bilancin:DEA e FBI janë atashuar pranë SPAK, ja sa mln kemi sekuestruar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu Prokurorisë së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit  (GJKKO) Altin Dumani është paraqitur mëngjesin e kësaj të enjteje në ambientet e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Shkak mësohet se është paraqitja para anëtarëve të KLP-së me punën e bërë nga SPAK-u përgjatë një viti.
Gjatë fjalës së tij, Dumani theksoi se agjencitë prestigjioze amerikane DEA dhe FBI tashmë janë atashuar pranë SPAK-ut.

“SPAK ka marrë pjesë në disa operacione ndërkombëtare të rëndësishme.

Vlera e pasurive të sekuestruara dhe konfiskuara përllogaritet në vlerën e 41 milionë euro.

Gjatë 2021-2023 janë regjistruar 211 procedime penale për korrupsionin, 81 për krimin e organizuar dhe 13 procedime penale për terrorizmin”, u shpreh ndër të tjera Dumani.

Kreu i SPAK, Altin Dumani teksa raporton para KLP, për veprimtarinë e Prokurorisë së Posaçme, në 2023, shoqërohet nga prokurorët Adnan Xholi e Klodian Braho dhe shefja e BKH-së, Aida Hajnaj./O.S

Të fundit

“Ju marrin para”/ Rama paralajmëron qytetarët: Kujdes nëse merrni mesazhe nga…

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ditën e sotme qytetarët për një skemë mashtrimi që po qarkullon në vendin tonë. Nëpërmjet...

Luiz Ejlli merr vëmendje me veprimin e tij në videon e fundit pranë Kiarës

Çifti Luiz-Kiara së fundmi janë me pushime ne jug te Shqipërisë ku po i shijojnë edhe me të voglën e tyre Luna Mari. Kur bëhet...

E pazakontë/ Gruaja gjysmë e zhveshur dhunon shoferen e një automjeti (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një autostradë në Dallas, ku një grua gjysmë e zhveshur filloi të dhunonte fizikisht drejtuesen e një...

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Lajme të tjera

Web TV