test

Shkëputen shkëmbinj nga mali, ja pamjet e frikshme të tërmetit në Tajvan (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pamje të frikshme janë ndarë në rrjetet sociale dhe nga mediat e huaja pas tërmetit i cili shkundi vendin me lëkundje të forta. Nga pamjet e publikuara duket momenti kur disa makina po udhëtojnë në rrugë në momentin kur bie tërmeti. Duke qene së makinat po leviznin pranë një mali duket momenti kur shëmbinj të mëdhënj shkëputën dhe bien në rrugë.

Më tej në video duket kur një makinë “paloset” kur një shkëmb i madh bie mbi të. Në fillim shoferi tenton të shmangë gurë që binin dhe kështu fillon të lëvizë mbrapa – megjithatë një shkëmb i madh bie dhe e godet direkt.

Tajvani është goditur dje nga një tërmet tejet i fuqishëm me 7.2 magnitudë, që po konsiderohet si më i fuqishmi në 25 vitet e fundit. Nga lëkundjet e fuqishme u shembën shumë ndërtesa, ura e objekte tjera afariste, kurse 10 persona humbën jetën dhe mbi 1 mijë tjerë u lënduan./E.T

Të fundit

Ndodh sërish! Studentët në provim, teza e Matematikës publikohet në rrjet

Rreth 28 mijë maturantë i’u nënshtruan sot provimit të tretë të Maturës Shtetërore, ku po testohen për Matematikën Teza e...

A do ta ndalojë SHBA përdorimin e Tik Tok? Çfarë pritet të ndodhë në Shtator

Një Gjykatë Apeli në SHBA do të dëgjojë argumentet e të dyja palëve për sa i përket çështjes së ngritur për ndalimin e aplikacionit Tik...

Dieta e verës: Si të kthehemi në formë shpejt

Dëgjojmë shpesh për dietën verore për të humbur peshë dhe për të përballuar më mirë “provën” e rrobave të banjës. Edhe pse nuk ka...

Luiz Ejlli në hetim nga SPAK? Dyshohet se këngëtari kërcënoi zyrtarët e IKMT

Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut. Ejlli është kallëzuar se ka ndërhyrë në mënyrë...

Don Omar jep lajmin tronditës: Jam prekur nga kanceri

Ylli i muzikës reggaeton, Don Omar, ka zbuluar se është diagnostikuar me kancer . Këngëtari 46-vjeçar dha lajmin tronditës përmes llogarisë së tij në Instagram...

Lajme të tjera

Web TV