Tërmeti apokaliptik në Tajvan, 127 persona të bllokuar brenda tuneleve të shembura

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Autoritetet tajvaneze tani kanë konfirmuar se në total 127 persona janë bllokuar si rezultat i tërmetit. Prej tyre, 77 prej tyre janë bllokuar brenda tuneleve Jinwen dhe Qingshui nën malet në qarkun Hualien. Po ashtu mes këtyre personave janë dhe dy shtetas gjermanë, të cilët janë bllokuar në tunelin Chongde në Parkun Kombëtar Taroko.

50 persona mësohet se u bllokuan në katër minibusë që po udhëtonin nga qendra e qytetit Hualien drejt parkut kombëtar Taroko aty pranë. Të gjithë ata po shkonin në hotelin Silks Place Taroko, pasi do të festonin disa festa.

Kujtojmë se nga tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 7.4 ballë deri më tani kanë humbur jetën 9 persona./E.T

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV