Ulja e temperaturave rikthen reshjet e dëborës, Qafë Thora ‘pushtohet’ nga bardhësia

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ulja e temperaturave në 24 orët e fundit ka rikthyer reshjet e dëborës në Qafë Thore.

Gjatë mëngjesit të sotëm, e gjithë zona është mbuluar nga bora ndonëse jemi në stinën e pranverës. Reshjet e pakta, nuk kanë ndikuar në qarkullimin drejt pikës turistike të Thethit./   S.M

Të fundit

Gazetarja paralajmëron arrestimin e Kryemadhit dhe Nokës, çfarë po ndodh në SPAK

Bashkëshorten e kreut të Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi dhe deputetin “besnik” të Sali Berishës, Flamur Noka, duket se...

Nga 28% në 30% të PBB-së, 500 milionë euro më shumë për investime, rroga, pensione etj…

Nga Eduard Zaloshnja Të ardhurat e arkëtuara gjithsej në Thesarin e Shtetit ishin vjet sa 28% e vlerës së Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB). Një...

Albani rrëfen 20 orët e vështira në anijen me 400 veta: Për pak sa nuk rashë në det

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj në Podcast-in "Flasim" me kryeministrin Edi Rama ka treguar historinë e vështirë të emigrimit drejt Italisë. Ishte marsi i vitit 1997,...

Shkak ndërtimet e reja/ Ekspertët paralajmërojnë për një krizë strehimi në Gjermani

Zyra Federale e Statistikave të Gjermanisë njoftoi këtë javë se 294,400 apartamente të reja u ndërtuan në Gjermani vitin e kaluar, një rënie vjetore...

Tenderët publikë, si do të zhvillohen pas 3 Qershorit?

Nga data 3 Qershor procedurat tenderuese do të kryhen sipas kufijve të rinj monetarë, të miratuar nga qeveria. Agjencia e Prokurimit Publik ka shpjeguar ndryshimet...

Lajme të tjera

Web TV