“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK.

Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar.

“Politikanët janë të tmerruar. Kush ka bashkëpunuar me grupet kriminale është ë tmerruar. Kam informacion. SPAK ka treguar se nuk ndihet i kërcënuar.

Pa filluar pushimet e gushtit, këto lëvizje tregojnë se po shtohen provat. As në vendet intime nuk je më i sigurt se çfarë bisedon. Dua të them që lum ata zyrtarë që janë vendosur në rrugën e drejtë të historisë. Lum ata që janë vendosur në anën e drejtë të historisë.”, tha prokurori.

Ndër të tjera ish-prokurori tha se “Se ça halli ka doktori asnjë tjetër përveç tij nuk e di. Ata që sulmojnë SPAK aq më shumë me gjysmë të vërteta, siç është dekonspirimi. Kjo është luftë dhe brenda luftës ka njerëz që nuk e mbajnë dot luftën. Hetimi është i gjatë, ndaj mund të ketë rrjedhje të informacionit. Krimi me politikën ka nisur që në vi9tet ’97. Filloi vrasjet me armë dhe u shënuan organizata e para. Bashkëpunimi me njerëz të politikës ka vazhduar. Këto organizata kriminale janë ndërtuar edhe pa qenë deputetë këta individë. Lajmi nuk është që njerëzit duan të bëjnë politikë, por lajmi është që SPAK ka goditur njerëz që janë të PS-së. kjo është për tu përgëzuar. Ne kur na del një dekonspirim e nuhasim se nga vjen”. /e.t

Të fundit

Evropiani në Gjermani, 16 punonjës të policisë shqiptare pjesë e masave të sigurisë

Policia e Shtetit do të japë kontributin e saj për garantimin e sigurisë gjatë Kampionatit Evropian të Futbollit, që...

FOTO/ PD bën ndryshimin e papritur, banderola që ‘habiti’ të gjithë

Kampionati Europian i Futbollit do të nisë mbrëmjen e sotme me sfidën hapëse Gjermani-Skoci. Ndërsa, nesër do të luajë edhe Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, e...

Basha: Sali Berisha nuk e rrëzon dot Edi Ramën, do rinisim gjyqin për vulën e PD

Lulzim Basha ka dale para mediave diten e sotme duke deklaruar se do te vijoje kalvarin gjyqesor per vulen dhe logon e Partise Demokratike...

“Vendimi për vulën tërësisht i padrejtë”, Basha premton parti të re

Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat tha se vendimi i Gjykatës së Apelit më 11 qershor për vulën e Partisë Demokratike ka qenë...

E rëndë/ Të shtëna me armë në një plazh, raportohet për një viktimë dhe disa të plagosur

Informacionet e para flasin për një përplasje të armatosur mes të huajve jashtë një supermarketi Një përleshje e armatosur ka ndodhur këtë të premte midis...

Lajme të tjera

Web TV