Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura.

Në fillimet e saj u aktivizua në qytetin e saj, Vlorë, pastaj kaloi në Estradën e Tiranës. Gjatë karrierës së saj ka luajtur dhjetëra numra humori, që kanë ngelur në kujtesën e shqiptarëve.

Por, cila ishte paradia e parë që e bëri të famshme? E ftuar sonte “Në Kurthin e Piter Pan”, Rita rrëfeu:

“Zejpene e kishte emrin parodia e parë. Kur u emërova në Estradë kishte dhe aktore të tjera, por unë ngaqë këndoja zura një vend të veçantë se mund të bëja parodi, gjë që aktoret e tjera nuk e bënin dot. Kështu që suksesi im ka qenë parodia.”/    S.M

Të fundit

Ja si përcillen tifozët kuq e zi në Aeroportin e Tiranës (Foto)

Tifozët e skuadrës tonë kombëtare që fluturuan sot drejt Gjermanisë për të mbështetur Shqipërinë në Euro2024, u përcollen me...

GJKKO liron nga qelia biznesmenin e njohur (Emri)

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka ndryshuar masën e sigurisë të biznesmenit Ervis Lame nga "arrest në burg" në "arrest shtëpie". Ervis Lame u...

Ambasada e SHBA godet Berishën pasi mori vulën: Pozicioni për non gratat nuk ka ndryshuar

Ambasada amerikane ka reaguar pak ditë pasi Apeli vendosi t’i kthejë vulën e PD-së, ish kryeministrit Sali Berisha. Selia diplomatike e SHBA konfirmon qëndrimin e...

“E kam traumë”/ Pas fejesës në Për’puthen, Gerti thyen heshtjen: Ja pse u ndava me Saiden

Ky edicion i programit të dashurisë Për’puthen pati plot ngjarje që bën bujë në shtypin rozë. Një prej tyre ishte dhe fejesa e Gertit...

Sektorët ku punonjësit paguhen më shumë në vend

Qytetarët shqiptarë kanë pagesa më të mira në shtet. Statistikat e Instatkonfirmojnë se një trend i tillë ka vijuar edhe në muajt e parë...

Lajme të tjera

Web TV