test

Pas suksesit në Athinë, Rama do të pritet nesër nga shqiptarët e Italisë në Milano

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të dielën, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë takimin e dytë në Diasporë. Kësaj here, kryeministri Edi Rama do të vizitojë shqiptarët e Italisë, teksa në orën 11:00 do të mbahet takimi në Milano, në pallatin e sportit ‘Busto Arsizio’.

Pritet që kryeministri të bëjë deklarata për marrëdhënien me Italinë, për përplasjet e fundit me median Rai 3, apo me politikanë të opozitës italiane që kanë kundërshtuar marrëveshjen Rama-Meloni.

Turi i Ramës pritet të vijojë edhe në vende të tjera europiane.

Të dielën e 12 majit, Rama mbajti takimin e parë me diasporën, në Athinë me shqiptarët e Greqisë,  i cili dha mesazhe të forta drejtuar shtetit grek, por edhe emigrantëve shqiptarë./ S.M

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV