Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
Sot, më 11 qershor 2024, dollari amerikan, blihet me 92.6 lekë dhe shitet me 93.6 lekë.

Euro, blihet me 99.8 lekë dhe shitet 100.6 lekë.

Franga zvicerane, këmbehet në blerje me 102.9 lekë, ndërsa në shitje me 103.9 lekë.

Paundi britanik, blihet me 117.6 lekë dhe shitet me 118.6 lekë.

Dollari kanadez, sot në blerje këmbehet me 67.2 lekë, ndërsa në shitje me 68.2 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Të fundit

Humb jetën pasi ra nga shkembi një person në Korçë

Një person ka humbur jetën mesditën e së enjtes në fshatin Protopapë në Korçë. Sipas informacioneve, dyshohet se ka rënë...

“Nuk të marr leje se ku futem unë”/ Tensione te “Shëndetësia”, Vokshi përplaset me Koçin

Komisioni Hetimor për Koncesionet dhe Check-Up është shoqëruar me debate të ashpra këtë të enjte. Ndreca ka “akuzuar” Vokshin se është në komision për...

Daja vrau mbesën 11- vjeçare në Greqi, i vihet zjarri banesës së autorit!

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Greqi, (10 qershor) ku daja vrau me një kaçavidë mbesën e tij 11 vjeçare me kaçavidë, pasi...

Korçë/ Shkoi të mblidhte çaj tek Qafa e Gjarprit, burri rrëzohet nga shkëmbi gjen vdekjen

Bie nga shkëmbi ndërron jetë mjë person. Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në Moglicë të Maliqit në vendin e quajtur Qafa e Gjarprit. Sipas dëshmive banori...

Paralajmëron SHBA: Rusia mund të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale

Bloomberg ka raportuar se një numër në rritje i kundërshtarëve të SHBA-së, të udhëhequr nga Rusia, janë përpjekur të ndikojnë në zgjedhjet presidenciale të vitit...

Lajme të tjera

Web TV