Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno

Uljan Sharka, emigranti shqiptar që zotëron kompani që vlen mbi 1 miliardë dollarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

iGenius, startup-i i inteligjencës artificiale i themeluar në 2016 nga emigranti shqiptar në Itali, Uljan Sharka, njoftoi të martën se po kërkon një investim me vlerë 650 milionë euro, financim i cili do ta vlerësonte kompaninë me 1.7 miliardë euro.

E njohur për modelet e saj të fundit të inteligjencës artificiale, kompania iGenius lançoi së fundmi “Italia”, një model me burim të hapur (LLM) i krijuar ekskluzivisht në gjuhën italiane dhe është në gjendje të kuptojë nuancat gjuhësore dhe kulturore.

Ky raund investimi do ta katapultonte iGenius në pozicionimin si ‘njëbrirëshi’ i startupeve më elitare të inteligjencës artificiale në skenën evropiane dhe në botë. Kompania iGenius deri më tani ka siguruar investime me vlerë 1.05 miliardë euro.

Modelet iGenius AI i japin përparësi besueshmërisë dhe sigurisë së të dhënave, duke siguruar përdorim të sigurt në mjediset e prodhimit.

iGenius krenohet me një ekip ndërkombëtar që vepron në Amerikën e Veriut dhe Evropë, me zyra në Nju Jork dhe një seli në Milano. Kompania po investon qindra milionë euro për të ndërtuar modele të inteligjencës artificiale që organizatat mund t’i besojnë dhe t’i adoptojnë në shkallë.

‘Sot, ne bëjmë një hap gjigant përpara me kapital shtesë për të nxitur përparimet tona të AI në sektorë të rregulluar. Qëllimi ynë është t’i bëjmë të dhënat njerëzore, të ripërcaktojmë të ardhmen e punës dhe të mbyllim hendekun e aftësive, duke fuqizuar individët dhe bizneset për të arritur në lartësi të reja.’ tha Uljan Sharka, CEO iGenius.

Kompania beson se modelet e centralizuara dhe të mbyllura të Inteligjencës Artificiale nuk mund të jenë të pajtueshme me sektorë të rregulluar si financat ose qeverisja. Sektorë të tillë si financat dhe administrata publike kërkojnë kontroll rigoroz të të dhënave për të qenë në përputhje me rregulloret aktuale dhe për t’u mbrojtur nga shkeljet./E.T

Të fundit

Misteri/ Atentatori shënjestronte Trump, snajperistët e shërbimeve sekrete …

Atentatori i Donald Trump në Pensilvani është identifikuar si Thomas Matthew Crooks. Ai u ekzekutua pasi qëlloi ndaj Trump, i...

Veliaj me të rinjtë socialistë: PS e vetmja forcë që mbështet rininë

Këtë fundjavë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte i ftuar në “Futu në lojë”, një garë debati mes të rinjve socialistë, që...

Skandali tek Onkologjiku/ Ҫështja e mjekëve kalon në SPAK

Dosja e spitalit “Onkologjik”, e finalizuar me shumë bujë nga prokuroria e Tiranës, është transferuar për hetime të mëtejshme në Prokurorinë e Posaçme SPAK. Vendimi...

Shpejtësi dhe përdorim telefoni në timon, Rrugorja e Tiranës arreston 13 persona

Policia Rrugore e Tiranës, ka arrestuar 13 persona gjatë javës që lamë pas. Gjithashtu, janë vendosur më shumë se 13 mijë masa administrative, ndërsa...

Atentati ndaj Trump, si i shpëtoi atentatori vëzhgimit të forcave të sigurisë/ Dëshmitë

Si mund të ndodhte kjo? Pas atentatit ndaj ish-presidentit amerikan Donald Trump, autoritetet amerikane të sigurisë janë përballur me pyetje të dhimbshme. Pse Shërbimi Sekret...

Lajme të tjera

Web TV