FJALA TV

Bleona Qereti publikoi këngën e re, habit publikun me klipin e saj

Këngëtarja shqiptare e cila jeton prej kohësh në Amerikë, Bleona Qereti ka publikuar kèngèn e saj të fundit e cila titullohet "Haters" https://youtu.be/QQAcsK3gbu0?list=RDQQAcsK3gbu0 Kënga është punuar nga producentë të huaj, teksa në kompozim dhe tekst ka marrë pjesë edhe vet Bleona....

Qytetarit i vendosin pistoletën në kokë, polici palos në tokë grabitësit -VIDEO

Një polic i cili ndodhej rastësisht në një pikë karburanti, kur sheh që dy grabitës i vendosin pistoletën në kokë një qytetari, nuk mendon dy herë për të vepruar. Në këtë moment, efektivi i policisë zbret nga makina i veshur...

Ndjekje e çmendur si nëpër filma, 40-vjeçari i bën zbor policisë derisa…-VIDEO

Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pas një ndjekje prej disa minutash nga uniformat blu. 40-vjeçari nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndalur makinën dhe për të dalë prej saj, por i dha gaz automjetit duke...

Erion Veliaj i bën video-mesazh moderatores dhe regjisores Ketrin Gjoca

Ketrin Gjoca është një nga moderatoret më të njohura e cila i ka rezistuar ekranit prej shumë kohësh e njohur ndryshe si "Teta Keti" Për arsye të emisioneve të saj me fëmijë. Nëse do të analizonim portretin e saj...

Video/ Pamje nga vendet më të vizituara në botë para dhe pas koronavirusit

Pothuajse 100,000 njerëz në botë janë infektuar me koronavirusin e ri dhe kjo i ka detyruar ata të ndërmarrin masa parandaluese. Në qytetin Wuhan , ku Covid-19 kaloi nga një kafshë te njerëzit, u urdhërua një karantinë ekstreme. Frika...

Koronavirusi/ Bëni si them unë, por jo çfarë bëj unë ( Video epike)

E gjithë bota është alarmuar nga koronavirusi i ri që ka përfshirë shumë shtete, Covid-19. Koronavirusi shpërtheu në fund të vitit të kaluar në Kinë dhe tani është përhapur në më shumë se 80 vende të botës. Organizata Botërore e...

Ishte tapë në makinë/Trembet polici dhe qëllon për vdekje shoferin-VIDEO

Një polic në Shtetet e Bashkuara të Amerikës një polic ka qëlluar për vdekje një shofer ndërsa ky i fundit ishte duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur. Oficeri i policisë në Baltimore u ndesh me një shofer të dehur...

Grabiste njerëzit me thikë/Policia ndjek të riun dhe e plas me pistoletë përtokë-VIDEO

Një i ri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës shëtiste nëpër rrugë duke grabitur me thikë njerëzit dhe dyqane të ndryshme. Policia i është vënë në ndjekje duke i kërkuar të hidhte armën e ftohtë. I riu vrapon dhe nuk...

I vodhi 300 euro/Djali bën për spital travestitin, ai i nxjerr…(VIDEO)

Një djalë ka rrahur në mes të rrugës një tranvestit i cili, i kishte vjedhur atij një shumë prej 300 euro. Ngjarja ka ndodhur në Marsejë të Francës, kur klienti pretendonte se tranvestiti i kishte vjedhur 300 euro dhe...

Burri vret gruan/Tenton të qëllojë policin, por efektivi ia hedh trutë në erë-VIDEO

Një amerikan pasi kishte vrarë gruan e tij, ka tentuar t’i largohet policisë me makinë. Ai është ndjekur nga policia dhe në një moment kur ndalon makinën ai nxjerr pistoletën dhe përpiqet të qëllojë oficerin e policisë, por ky...

Të fundit

Kur Pablo Picasso udhëzonte se si duhej ‘pikturuar’ mbi qeramikë

Artisti me famë botërore Pablo Picasso është shumë i njohur në botë për idetë novatore në artet vizuale. Fotoja e...

Radhët e gjata në Kakavijë, Ministria e Jashtme: Po i vonon bërja e tamponëve

Prej dy ditësh vijon e rënduar situata në pikën kufitare të Kakavijës, ku mijëra qytetarë janë të detyruar që të presin në radhë për...

Pas zjarreve të frikshme rifillon jeta në Australi, lindin 9 koala

Lajm inkurajues për mbijetesën e koalas , një specie që u prek keq nga zjarret e pyjeve që shkatërruan Australinë në fund të vitit...

Brooklyn Beckham dhe Nicola Peltz prindër për herë të parë? Fotot që ngrenë dyshime

Brooklyn Beckham dhe Nicola Peltz janë njohur për pak më shumë se gjysmë viti, por është e qartë se ata nuk presin për të...

J Balvin po kalon ditë të vështira, ja si po e mposht virusin e frikshëm

Artisti kolumbian J Balvin njoftoi këtë të enjte, gjatë transmetimit të Premios Juventud , se po rikuperohet nga Covid-19, një sëmundje që "e ka...