Përfundon pjesa e parë e takimit Tirana-Flamurtari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot po zhvillohet ndeshja Tirana-Flamurtari, e cila është është e vlefshme për javën e 16-të në Kategorinë Superiore.

Pjesa e parë e takimit ka përfunduar me rezultatin 0-0. Gjatë ndeshjes është vënë re se pjesa më e madhe e lojës është luajtur në gjysmë fushën e vlonjatëve.

Skuadra e Tiranës pati raste të shumta por asnjë prej tyre nuk u finalizua me topin në rrjetë. Bardheblutë të cilët aktualisht ndodhen në vendin e shtatë e kanë të nevojshme fitoren në mënyrë që ti shpëtojnë rrezikut.

Flamurtari nga ana tjetër renditet në vendin e fundit dhe kjo performancë e rrezikon që të bjerë nga kategoria.
Në pjesën e parë të takimit vihet re se lojtari më aktiv i Flamurtarit ishte Ardit Hoxhaj, ndërsa te Tirana Gent Halili dhe Albi Doka duket se po jepnin më shumë rezultat në ndeshje.

Duhet theksuar se edhe portierët Ilion Lika dhe Shpëtim Moçka patën performancë të mirë, duke pritur disa goditje të njëpasnjëshme./Fjala.al

 

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV