Hidhet shorti i EFL Cup, derbi City-Unidet në gjysmëfinale

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të EFL Cup në Angli,( kupën e kampionatit anglez). Nga shorti i hedhur janë kryjuar dyshe interesante, nga ku duket se situate do jetë shumë e vështirë për kampionët ende në fuqi, Manchester City.

Në fazën gjysmë finale kanë kaluar Manchester United, Aston Villa, Leicester City dhe kapionët aktual, “Citizenët”.

Ekipet që ishin në çerekfinale e që nuk mundën të vazhdonin më tej janë, Liverpool, Everton, Oxford Utd dhe Colchester.

Ndërkohë, nga shorti ka rënë që Manchester City të jetë përballë Manchester United , ndërsa Aston Villa do të jetë përballë Leicesteri City në këtë fazë.

Në takimin e parë City-United pritës do jenë “Citizenët”, ndërsa në dyshen tjetër do jetë Leicester City.

Gjysmëfinalet do të luhen me sistemin vajtje-ardhje, dhe ndeshjet do zhvillohen  më 7 dhe 28 janar./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Cili nga qytetet e Shqipërisë do të ketë rritjen më të madhe të të nxehtit deri në 2040-n

Deri në vitin 2040, Durrësi do të jetë qyteti me rritjen më të madhe të valës së të nxehtit në vendet e Ballkanit Perëndimor. Është...

Operacionet e Policisë, reagon Balla: Po gjurmohen personat me precedentë kriminalë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar gjatë ditës së sotme në lidhje me operacionet e fundit të policisë së shtetit, ku janë arrestuar...

Lajme të tjera

Web TV