Gati takimi Partizani-Vllaznia, formacionet bëjnë nxemjen në fushë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vëtem pak minuta na ndajne nga takimi midis Partizanit dhe Vllaznisë dhe të dyja ekipet kanë zbritur në fushë për nxemje. Ky takim dhe ai midis Kukësit dhe Skënderbeut mbyllin javën e 17-të te Kategorisë Superiore.

Momentalisht ekipi i Partizanit ndodhet në gjendje jo shumë të mirë pasi vjen pas humbjes së derbit me Tiranën dhe humbjes së ndeshjes me Teutën të para një jave. Vllaznia nga ana tjetër nuk ndodhet në pozita më të mira, pasi qëndron te zona e rrezikut të kategorisë, gjë që ja bën të domosdoshme fitoren e këtij takimi.

“Demat e kuq” vijnë me disa mungesa në këtë takim, pasi nuk kanë në radhët e tyre brazilianin Melo, dhe mbrojtësin Boldor, të cilët dolën me karton të kuq në ndeshjen e fundit.

Pas tre disfastash, ekipi kryeqytetas do të kërkojë fitoren në transfertën shkodrane. Nga ana tjetër djemtë e Mirsad Jonuz, vijnë në këtë sfidë pas humbjes në shtëpi ndaj Kukësit. Për sa i përket formacioneve zyrtare, Partizani vjen me mungesa në mesfushë.

Bie në sy aktivizimi i Trashit në mesfushë! Ndërkohë nga ana tjetër Vllaznia vjen disi më e plotë në këtë sfidë. Më poshtë janë formacionet e të dyja skuadrave:

PARTIZANI: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Trashi, Telushi, Romero, Çinari, Asani, Bardhi. Trajner: R.Kalari.

VLLAZNIA: Sherri, Gligorov, Gurishta, Malota, Godfrei, Krymi, Kruja, Lika, Marku, Ramadani, Shtubina. Trajner: M.Jonuz.

Të fundit

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Vendet e lira të punës/ Vetëm 7.6% e tyre kërkojnë arsim të lartë

Më datën 21 maj, Agjencia Kombëtare e Punësimit shpalli rreth 2010 vende të lira pune në të gjithë vendin, por nga përpunimi i të...

Rita Lati rrëfen historinë e trishtë: Kam humbur një vajzë, ishte identike me Rozën!

Aktorja Rita Lati ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së saj, teksa zbuloi se ka humbur një vajzë. Artistja ka treguar se vogëlushja erdhi...

Lajme të tjera

Web TV