Pas Ibrahimovic, Milan planifikon dy goditjet e radhës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Transferimi i Zlatan Ibrahimovic te Milan tashmë është konfirmuar dhe pritet vetëm prezantimi i 38-vjeçarit te “Djalli”.

Suedezi u largua nga skuadra e Los Angelos Galaxy disa javë më parë dhe kishte ditë që flitej për kalimin e tij në “San Siro”, por deri para dy ditësh nuk kishte asgjë konkrete.

Mesa duket sulmuesi është i pari transferim që planifikojnë kuqezinjtë, të cilët janë duke përgatitur dy goditjet e radhës.

Mbrojtësi i Barcelonës Jean-Clair Todibo dhe Nemanja Matic i Manchester United,janë synimi kryesor i momentit tashmë për Milanin.

Francezi është i gatshëm që të largohet nga katalunasit në formë huazimi, kjo për shkak sepse ai nuk ka gjetur mjaftueshëm kohë për aktivizim te Barça.

Ndërsa, për lojtarin e United Milan është i gatshëm që të ofrojë një shumë prej 2 milionë eurosh./Përgatiti: Fjala.al/

 

Të fundit

Me karrocë dhe plagë në kokë, Dea Mishel publikon videon pas operacionit

Pak ditë më parë ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Dea Mishel i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në...

“Beleri një copë kukull, di vetëm 100 fjalë”/Shpërthen Ngjela: Një injorant pa shkollë…

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në një emision televiziv, foli në lidhje me situatën e Fredi Belerit me Greqinë, pasi u shpall kandidat zyrtar...

10 seriale në Netflix, që ia vlen t’i shohësh

Këto ditët me shi sikur na i prishën planet, ndaj ruaje këtë listën me 10 tituj serialesh që mund t’i shohësh në ditët në...

Opozita nesër protestë për dosjen 5D/ Bardhi thirrje qytetarëve: Bashkohuni

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, u ka bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në protestën e opozitës. Opozita do të zhvillojë nesër...

Thellohen përçarjet mes Metës dhe Kryemadhit/ “Më ka sulmuar”

Thellohen përçarjet mes Metës dhe Kryemadhit. Në një deklaratë për mediat, Kryemadhi është shprehur se Meta e ka sulmuar si politikane. Më tej ka sulmuar dhe...

Lajme të tjera

Web TV